Kategorie
Ursus

Ursus Szamoty – Terminy budowy ulic

Udostępnij

Zgodnie z obietnicą wrzucam mapę z aktualnymi terminami budowy ulic na Szamotach. Terminy są oparte o informacje publiczne z urzędu, mogą ulec zmianie i dotyczą przekazania drogi we władanie dzielnicy – to oznacza, że dana ulica może być wybudowana wcześniej!

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2023

Kiedy wybudują ulice na Szamotach?

Kiedy wybudują drogi rowerowe na Szamotach?

Na pozostałych ulicach będzie można poruszać się rowerem w ruchu ogólnym, po jezdni.

Legenda

Zielone – ulice przejezdne, niekoniecznie gotowe (może np. brakować zatok parkingowych albo jednej warstwy asfaltu).
Żółte – ulice przejezdne, w planach przebudowa, podpisana umowa lub pozwolenie na budowę.
Pomarańczowe – ulice nieprzejezdne, przebudowa w planach.
Czerwone – ulice nieprzejezdne, brak planów.

Q oznacza w którym kwartale roku możemy się spodziewać przekazania drogi w ręce dzielnicy lub miasta (budowa może nastąpić wcześniej!), Q4 = czwarty kwartał (październik-grudzień).

Komentarz

W ostatnich miesiącach dowiedzieliśmy się m.in. że:

➡️ Skrzyżowanie Posag 7 Panien / Czerwona Droga / Gierdziejewskiego ma się doczekać docelowej przebudowy (na rondo) za ok 2-3 lata. Tymczasowej sygnalizacji świetlnej obiecanej na lipiec jak widać nie ma.

➡️ Na Posagu 7 Panien doszło do zmiany zakresu przebudowy – jak się okazuje, na lepsze – zostanie przebudowany odcinek do zajezdni Mobilisu. Miasto oraz dzielnica przygotowują też przebudowę odcinka od 43KD-D do Gierdziejewskiego, póki co bez terminów.

Niestety frezowanie póki co nie wyszło, w ulicy nadal są trzy wyrwy i nie wiadomo, kiedy zostanie namalowane oznakowanie poziome. Miało być gotowe 9 września – ale chyba z tego nici.

➡️ Habicha, 43KD-D, Herbu Oksza i Silnikowa są już prawie gotowe, ale trwają ostatnie poprawki. Drogi nie są oficjalnie otwarte, ale są przejezdne.

➡️ Nadal nie ma podpisanej umowy na brakujący fragment Herbu Oksza między północą a południem osiedla. Niedługo oddany zostanie chodnik przy Robygu 4B, co znacząco ułatwi przejście piesze.

Zabraknie ok. 50 metrów chodnika od osiedla Robyga i jakieś 80 metrów asfaltu. Być może planowana na 2025 rok budowa kawałka Giserskiej wreszcie załata to skrzyżowanie… Choć nadal zabraknie trochę asfaltu, żeby można było przejechać je bez kłopotu – będę w najbliższym czasie zabiegał o to, aby załatanie tej dziury stało się przynajmniej obietnicą wyborczą władz…

Archiwum

Link do wersji 1.0
Link do wersji 1.1
Link do wersji 1.2
Link do wersji 1.3
Link do wersji 1.4